خدمات بار هوائی شرکت بارآسا

 • خدمات بارهوائي بارآسا با تکيه بر شبکه گسترده هوائي خود به ساير مقاصد داخلي و خارجي از قابليت تحويل بار در کوتاهترين زمان ممکن برخوردار ميباشد.
 • اين مجموعه در ايستگاههاي تابعه خود با در اختيار داشتن نمايندگي هاي فعال فروش که همگي از مجوزها و گواهي نامه هاي معتبر برخوردارند بصورت 24 ساعته شبانه روز توانسته است نيازهاي متقاضيان را با استفاده از سرويس و خدمات حمل و نقل در شبکه داخلي و خارجي پاسخ داده و بعنوان نمادي از کيفيت برتر اين صنعت مطرح گردد .
 • رزواسيون بار در کليه پروازهاي داخلي و خارجي حداکثر بار مجاز در هر کلاس پروازي مشخص مي باشد که اين قوانين پشت بليط قيد شده است لذا اضافه بار مسافران و همچنين افرادي كه مسافرنيستند اما قصد ارسال بار به مقاصد مختلف را دارند از طريق تماس با بخش رزرواسيون بار شرکت بارآسا و صدور بارنامه مي توانند محموله هاي خود را به مقاصد مختلف ارسال نمايند که در اين زمينه شرکت بارآسا تلاش خود را مبني بر جلب رضايت مشتريان در انجام امور پذيرش و ارسال کليه محمولات با رعايت دستوالعمل ها ي ايمني و امنيتي دارد .

انواع بار قابل حمل هوائی

بارهای معمولی

 • بارهاي معمولي به محمولاتي گفته مي شود که براي حمل آنها هيچ محدوديت خاصي وجود ندارد و به هيچ وجه براي هواپيما خطرناک نيستند مانند پاکت‌ها، اوراق، کتاب و نشريات، لوازم شخصي به جز لوازم آرايش و عطريات، لوازم منزل به جز شکستني ها ، محصولات پلاستيکي کارخانجات، لوازم ساختماني مانند محصولات چوبي و سراميک و شيرآلات، لوازم يدکي ، ابزار آلات ، صنايع دستي ، فرش، لوازم الکتريکي و برقي مانند تلويزيون ،کامپيوترو غيره و بسياري از لوازم و اشياء ديگر که برحسب مورد در اين گروه قرار مي گيرند.

بارهای فاسد شدنی

 • بارهاي فاسدشدني به محمولاتي گفته مي شود که بايد براي حمل آنها شرايط خاصي در نظر گرفته شود و چنانچه آن شرايط بوجود نيايد موجب فاسد شدن آنها خواهد شد لذا بايد براي حمل اينگونه کالاها هواپيماي مناسب با شرايط و مقررات خاص و فضاي لازم در انبار هواپيما پيش بيني و رزرو شود. اين کالاها عبارتند از : کليه محصولات کشاورزي از قبيل ميوه و تره بار بر حسب ميزان فسادپذيري آنها، محصولات لبني بر حسب ماهيت آنها – داروهاي فاسدشدني که مراقبت خاص نياز دارند و بايد در درجات سرمايش معين نگهداري شوند-بعضي لوازم و نمونه ها و کيت هاي آزمايشگاهي – اعضاي بدن انسان که از نظر پزشکي قابل حمل مي باشند مانند چشم و بسيار از اعضاي ديگر.

بارهای حجمی و سبک

 • بارهاي حجمي و سبک به محمولاتي اطلاق مي شود که حجم آنها از وزنشان بيشتر است براي اينکه بارهاي حجمي را تشخيص دهيم بايد طول و عرض و ارتفاع را برحسب سانتيمتر در هم ضرب نموده و حاصل ضرب را در عدد ثابت ???? تقسيم نماييم

بارهای خطرناک

 • بارهاي خطرناک به بارهايي گفته مي شود که حتما بايد براي حمل آنها شرايط خاصي از نظر بسته بندي و مقدار مجاز بر اساس مقررات کتاب کالاي خطرناک که توسط سازمان بين المللي ياتا تدوين گرديده پذيرش و ارسال گردند.اين کالاها در ? گروه طبقه بندي شده اند که هر کدام مقررات خاصي دارند که در اينجا فقط نام برده مي شوند. ?-مواد منفجره ?-گازهاي قابل اشتعال ?- مايعات قابل اشتعال ?- اجسام قابل اشتعال ?- مواد اکسيدکننده ?-مواد مسري ?-اسيدها ?- مواد راديواکتيو ?- مواد متفرقه ديگر مانند مغناطيس- باطري- محصولات پليمري- يخ خشک اين محمولات بايد تحت شرايط و بسته بندي هاي خاص خود که در کتاب کالاي خطرناک تدوين و تعريف شده است، توسط کارکنان با تجربه که دوره هاي پيشرفته حمل و نقل کالاهاي خطرناک را در موسسات آموزشي معتبر که سازمان هواپيمايي کشوري تائيد نموده باشد پذيرش شوند. لذا شرکت هواپيمايي آسمان عليرغم دارا بودن دانش فني مجاز به حمل کالاي خطرناک نمي‌باشد که در تلاشيم در آينده ي نزديک اين مشکل برطرف شود.

مراحل پذیرش محموله های داخلی و خارجی

 • پذيرش بار بصورت حضوري در کليه دفاتر شرکت بارآسا مستقر در فرودگاهها
 • دفاتر پذيرش بار در کليه شهر ها
 • درخواست تلفني و همچنين پذيرش بصورت انلاين از طريق سايت انجام گرفته
 • بعد از ان بارتوسط اپراتورها و يا پيکها روئيت شده و پس از تآييد قابليت حمل محموله با هواپيما و بسته بندي مناسب فرم اظهار نامه با قيد ارزش کالا توسط مشتري پر ميگردد و بارنامه با تآييد مقصد ارسال پس از صدور به منظور تآييد نهائي به مشتري ارائه ميشود .

جمع آوری

 • جمع آوري درصورت نياز به جمع آوري محموله از محل کار يا منزل فرستنده پيکهاي شرکت مستقر در سطح شهر نسبت به جمع اوري در 24 ساعت شبانه روز اقدام مينمايند .

بسته بندی

 • درصورت نياز به بسته بندي محموله ها بسته بندي توسط پرسنل مجرب شرکت انجام ميگردد .

صدور بارنامه

 • صدور بارنامه انعقاد قراردادي است ما بين فرستنده کالا و شركت حمل كننده که مسووليت هايي را براي فرستنده و تعهد هايي را براي شركت حمل كننده ايجاد مي نمايد.

پیگیری بار

 • سيستم پيگيري محمولات به منظور نظارت لحظه به لحظه محموله طراحي و ايجاد گرديده است.لذا مشتريان گرامي شرکت باراسا توانند از طريق اين سيستم از وضعيت محموله خود آگاه شوند.

نحوه پذیرش بار خارجی

 • مشتريان گرامي ميتوانند بصورت حضوري و تلفني يا بصورت انلاين از طريق سايت شرکت بارآسا اقدام نمايند.

پذیرش حضوری

 • مشتريان گرامي ميتوانند بصورت حضوري به دفاتر شرکت بارآسا در کليه ايستگاههاي تابعه مراجعه نموده و محموله خود را جهت ارسال به مقاصد مختلف تحويل نمايند
 • محموله توسط پرسنل شرکت پذيرش و روئيت ميگردد .
 • پس از تآييد قابليت حمل محموله با هواپيما و بسته بندي مناسب فرمهاي ارسال و فرم اظهار نامه با قيد ارزش کالا توسط مشتري تکميل ميگردد .
 • در مرحله بعد محموله توسط پرسنل چک و گواهي تصدي حمل صادر ميگردد و جهت تائيد نهائي تحويل فرستنده ميگردد .

پذیرش تلفنی

 • مشتريان گرامي ميتوانند از طريق تماس تلفني با دفاتر شرکت بارآسا در کليه ايستگاههاي تابعه درخواست خود را جهت ارسال محموله اعلام نموده که پرسنل شرکت بعد از مراجعه حضوري به محل فرستنده و روئيت بار در صورت نياز به بسته بندي در محل توسط تيم بسته بندي شرکت محموله ها بسته بندي فرمهاي ارسال و فرم اظهار نامه ( Shipper form ) با قيد ارزش کالا توسط مشتري تکميل ميگردد .
 • در مرحله بعد محموله توسط پرسنل چک و گواهي تصدي حمل صادر ميگردد و جهت تائيد نهائي تحويل فرستنده ميگردد .

درخواست ارسال آنلاین

 •  درخواست بصورت انلاين از طريق سايت شرکت (www.barasaco.com ). مشتريان گرامي ميتوانند از طريق سايت شرکت بصورت انلاين درخواست ارسال نموده و پس از پرکردن مراحل پذريش بار درخواست خودر ارسال نمايند.
 • پرسنل شرکت بعد از مراجعه حضوري به محل فرستنده و روئيت بار در صورت نياز به بسته بندي در محل توسط تيم بسته بندي شرکت محموله ها بسته بندي فرمهاي ارسال و فرم اظهار نامه ( Shipper form ) با قيد ارزش کالا توسط مشتري تکميل ميگردد .
 • در مرحله بعد محموله توسط پرسنل چک و گواهي تصدي حمل صادر ميگردد و جهت تائيد نهائي تحويل فرستنده ميگردد .
 • مراحل ارسال ودريافت مجوزها محموله ها پس از صدور گواهي تصدي حمل با هماهنگي فرستنده از محل فرستنده و يا دفاتر شرکت باراسا به فرودگاههاي تابعه ارسال بارخارجي جهت ارسال حمل ميگردد .
 • تعيين وزن و ابعاد محموله وزن محموله ها پس از ارسال به فرودگاههاي تابعه اندازه گيره شده و ابعاد آنها تعيين ميشود .
 • مجوزها و هزينه هاي ارسال - پس از وزن کشي و تعيين ابعاد محموله جهت دريافت مجوزهاي لازم و اظهارنامه هاي گمرکي وثبت شماره جواز و مراحل قانوني به سالن پذيرش منتقل ميگردد .
 • درصورتيکه مجوزهاي مربوطه توسط فرستنده تهيه شده باشد تحويل گمرک ميگردد و درصورتيکه فرستنده نياز به مجوزهاي لازم جهت محموله و کالاهاي تجاري داشته باشد مجوزهاي فوق توسط پرسنل اين شرکت انجام ميگردد.
 • در انتها طبق پته هاي گمرکي و قيد ارزش کالا و تخليه و بارگيري و تائيده گمرک بارنامه( Air waybill NO) طبق وزن و ابعاد کالا با مناسب ترين قيمت هاي ايرلاينها در مسيرهاي اعلامي از طرف فرستنده صادر ميگردد.
 • هزينه هاي صدور براي پروازهاي ايراني بصورت ريال و پروازهاي خارجي بصورت دلار محاسبه ميگردد لازم بذکر است مبلغ تبديل نرخ دلار به ريال هر هفته روزهاي چهار شنبه از سوي هواپيمائي کشوري اعلام ميگردد
 • پس از صدور بارنامه مدارک مربوط به محموله تحويل گمرک شده و مراحل تک بار و حراست و مانيفست به هندلينگ ارائه ميگردد.
 • بعد از مراحل فوق جهت رزو بار با اولين پرواز به مقصد اقدام ميگردد.
 • در نهايت صورتحساب کل به همراه شماره بارنامه و شرکت حمل کننده هوائي و تاريخ و ساعت پرواز به فرستنده اعلام ميگردد.

ترخیص کالا

 ترخيص بار و محموله ها، دريافت پرفرما و پکينگ ليست، اخذ مجوز ثبت سفارش بازرگاني ، بيمه کردن کالا، هماهنگي جهت بازرسي در مبداء و مقصد، تشکيل پرونده جهت تخصيص ارز و حواله بانکي، ارتباط با شرکت حمل و نقل بين المللي، دريافت اسناد حمل از شرکت هاي هوائي بين المللي، تکميل اسناد و تشکيل پرونده ، تنظيم پيش نويس دور اظهاري، بررسي و تاييد توسط کارشناس فني گمرکي و بازرگاني دور اظهاري واردات بهتر است قبل از هر اقدامي از يک شرکت معتبر که با مراحل چگونگي ترخيص از گمرک آشنايي کافي دارد مشورت کنيد و با کمک کارشناسان متخصص اين حوزه وارد عمل شويد! زيرا با توجه به زمان‌بر بودن مراحل ترخيص کالا ممکن است مجبور شويد بارها به گمرک مراجعه کنيد و زمان و هزينه زيادي صرف انجام اين کار نماييد! با توجه به اين که اهميت صادرات و واردات بر کسي پوشيده نيست شرکت بارآسا جهت طي مراحل قانوني از ابتدا تا انتهاي ترخيص و دريافت کالا از کليه گمرکات کشور همراه مشتري خواهد بود. تا مشتري نگراني از بابت به تعويق افتادن دريافت کالاي وارداتي نداشته باشد. حمل و نقل بين المللي کالا يکي از مهم‌ترين نکاتي که هنگام واردات و صادرات کالا بايد به آن توجه ويژه‌اي داشته باشيد. مراحل بارگيري و حمل و انتقال کالا بين کشورها بايد در اسرع وقت و با رعايت تمام اصول ايمني صورت بپذيرد تا بتوانيد کالا را در اسرع وقت به دست مشتري برسانيد. در اين مرحله نيز مي‌توانيد با کمک شرکت‌هاي معتبر ترخيص از گمرک کالاها را به صورت هوايي، زميني يا دريايي دريافت يا ارسال کنيد. کليه محصولات و لوازم خانگي مانند يخچال، فريزر، ماشين لباسشويي و…، لوازم الکترونيکي معمولي يا صنعتي، محصولات آرايشي بهداشتي و حتي لوازم دکوري را مي‌توانيد به سادگي با طي کردن مراحل قانوني وارد کشور کنيد. با کمک افراد متخصص حوزه بازرگاني شرکت هاي ترخيص کالا نگراني از بابت بروز مشکل در ترخيص از گمرک نخواهيد داشت! اما درصورتي که بدون داشتن اطلاعات کافي شخصاً جهت انجام اين کار اقدام کنيد ممکن است ماه‌ها کالاهاي وارداتي در گمرک باقي بمانند و نتوانيد آن‌ها را ترخيص کنيد.

0
نمایندگی فعال
0
کارکنان
0
مشتریان